DOLAR: 32.8 TL
EURO: 35.1 TL

Açık Yeşil Muhabbet Kuşu

8 yıl önce
4.749 kez görüntülendi

Açık Yeşil Muhabbet Kuşu

açık%20yeşil%20muhabbet%20kuşu

Melopsittacus utıdulatus

Bu kuş, türünün doğal formu olarak bilinmektedir. En eski renkli muhabbet kuşu mutasyonları, geçen yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmıştır. Sergilenmesi, ciddi olarak 1870’li yıllarda başlamıştır. Değerlendirme standartlarındaki gelişmelerin yanında, bugünün evcilleştirilmiş muhabbet kuşları Avustralya’daki vahşi kardeşlerine göre daha iridir.

ÜREME Özgün renkleri veya sergi türünü yaratmak için, koloni sisteminden daha çok, çiftleri kafeste üretin; yavrulara ebeveynlik yapılmasını garanti etmiş olursunuz. Muhabbet kuşları kararsız olabilir, erkek kuş bir çok dişi ile çiftleşebilir. Bir yaşında çiftleşecek olgunluğa ulaşır. Çifti ilk kez üreme kafesine yerleştirdiğinizde; dişinin kutuda kaybolmasını önlemek çiftleşmeyi garanti altına almak için folluğa girişi bir haftalığına kapatın. Kurduğunuz yuvalama kolonisine de yeni kuşlar eklemeyin; çünkü saldıgan oldukları yegane zamandır

BOY: 18 cm.
ORTALAMA ÖMÜR: 7 YIL
CİNSİYET: Dişilerin gagalarının üzerinde kahverengi cereleri vardır.
ÜREME: Kuluçka 18 gün sürer; tüylenme 35 gün sonra olur.

GENÇ KUŞLAR: Gözler beyaz halkasız siyahtır, maske daha küçüktür, ve alın çizgilidir. Yakında tüylenen yavruların üst gagasında koyu işaretler olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık