0
0 Yorum

İyi günler,
Biz 3 yaş erkek golden (Amerikan) retriever sahibiyiz, ismi Silver. Doğduğundan beri bizimle. Eşimle ayrı yaşıyoruz, Silver eşimde kalıyor ben hafta sonları görüyorum. Küçükken tuvalet problemi dolayısıyla eşimden birazcık poposuna darbe almış.. Aslında eşimde çok pişman şimdi el üstünde tutuyor. Hatta beraber bile yatıyorlar..
Neyse bizim problemimiz; Silver çok hiperaktif, buradaki veterinerler büyüyünce geçer dediler ama geçmedi. Ayrıca eşimi 3 kere çok kötü şekilde ısırdı. Bu ısırmaların ilki kemik yerken, 2. si aşı vurulurken, 3. sü tasmasız iken biraz sebepsiz yere oldu.. Ama hepsi ben varken.. Ben yokken eşim ne derse yapıyor ama ben gelince şımarıyor.. Eşim sadece mamasından veriyor ama ben gelince yediğimiz yemeklerden de veriyorum. Bana çok düşkün aşık gibi.. Kıskandığından ısırdığını yorumluyoruz.. Aşırı akıllı Mersin de 3 ayrı veterinere götürüyoruz hepsini ezberledi arabadan inmiyor, aşılarını ben yapıyorum. Veterinerlerde korkuyorlar açıkçası.. Eşim anlattı sahilde Silver ı bağlamış çay almaya gitmiş, bir kadın sevmiş Silver ı, baya bir oynamışlar eşim yanlarına gidince kadını ısırmış.. Koruma içgüdüsü mü acaba?
Asıl problemi de bu hafta sonu yaşadık, eşim kahvaltı hazırlıyordu ben de masada silver ı seviyordum birden dişlerini çıkarıp iki elimi birden ısırdı. Bana aşık olan silver dan bunu hiç beklemiyordum açıkçası psikolojik olarak yıkıldım artık çok korkuyorum ondan ama çok seviyorum da. Burada danıştığım veterinerler atarax öneriyorlar.. Hiç çiftleşmedi ve henüz kısırlaştırmadık ergenlik mi yaşıyor acaba? Ama normal bir golden gibi değil geçen gün iki köpek birden saldırdı ona ikisinide kovaladı artık silver ı görünce kaçıyorlar.. Kurt köpeği, rottweiler fark etmiyor hepsine saldırıyor, kedileri saymıyorum bile.. Lütfen bize yardımcı olun, eşimde ben de silver ı olmayan çocuğumuz gibi çok seviyorum..

Saygılarımla,

Prof. Dr. Lülüfer Tamer..

Bir Yorum Ekle