DOLAR: 33.1 TL
EURO: 36.0 TL

İnce Mevzu Hayvanlara Saygı

8 yıl önce
1.971 kez görüntülendi

İnce Mevzu Hayvanlara Saygı

Hayvanları seven insanlara günümüz toplumunda tanık olmak şüphesiz yürek okşayan bir durum. Ne yazık ki bunun güzel duruşu kadar aksi tavırda insanlara şahit olmak da cabası.

Şöyle çocukluk yıllarıma baktığım zaman büyüdüğüm her  evrede  küçük tatlı bir canın bizimle hayatı paylaştığını görüyorum. Hayvan ruhu diye bir şey var, onların dile dökemedikleri var. Göz göze geldiğiniz zamandaki o hissiyat,minnettarlık ve sevgi var.. Uzaklaştığınız zaman dilimlerinde aklınızın bir köşesinde olmaları ve evinize döndüğünüzde sizi kapıda sevgiyle karşılamaları ne güzeldir bilenlere.. Bunun bana göre adı karşılıksız sevgi ,bağlılık ve hassasiyet.. Masum bakışlarıyla aklınızdaki olumsuzlukları bile dağıtabiliyorlar bazen, teşekkür ederken buluyorsunuz birdenbire kendinizi. İnsanın bu denli iyi bir dostunun olması, sizinle yaşıyorken bile onsuzluğu düşündürmesi  ne kadar da özel bir duygu. Bunlar anlatmaya çalıştığım kendi şahsıma dair bir iki not sadece.

Bana rahatsızlık veren hayvanları sevmeyen insanlar. Sokaklarda onlara acımasızca davranıp tekme sallayanlar.. Yeri geldiğinde bir avuç suyu bölüşemeyenler . Başları kötü bir durumdayken uzağından geçebilenler ve ayrımcılık yapanlar. Ben sizlere zorla hayvan sahiplenin demiyorum ki diyemem de zaten. Sadece, sevmiyorsanız bile saygı duymanız gerektiğini düşünüyorum.  Onlarda birer can taşıyorlar beraber soluduğumuz bu doğada. Saygı çerçevesi içerisinde hayatlarımızı sürdürmek bu kadar zor olmasa gerek.

Ah bir de konuşabilselerdi diyorum bazen, o zaman da aynı olur muydu yaşamları ? Bir ipliğin iki ucu gibi, her şey o kadar ince ki oysa. Anlayabilenlere, düzelmesi dileğimle..

Sevgi ve saygılarımla..

PUPILLA

Yorumlar

  1. audince dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık