DOLAR: 32.3 TL
EURO: 34.9 TL

Köpeklerle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

8 yıl önce
1.216 kez görüntülendi

Köpeklerle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

Köpek kısırlaştırılmadan önce bir kere doğum yapmalıdır. Doğumun sağlık açısından köpeğe hiç bir faydası yoktur.

 Kısırlaştırılmamış hayvanlar meme-rahim tümörü, rahim enfeksiyonları  gibi hastalıkların oluşması açısından risk altındadır. İlk kızışmalarından önce kısırlaştırılan dişilerde meme tümör oluşma ihtimali sıfıra yakındır.

Köpeklerin burnu sıcaksa ateşi vardır; Yüksek ateşi olan hayvanların burnu kuruyabilir ve sıcak olabilir ama bu her zaman böyle olmak zorunda değildir. Doğru ateş ancak termometreyle ölçülerek anlaşılabilir.

Melez köpekler saf ırklardan daha sağlıklıdır. Bu hep duyduğumuz bir söylemdir ancak bu zamana kadar bunu ispatlayan herhangi bir bilimsel veri yoktur.

Tüm köpekler başlarının okşanmasını severler; bu birçok köpek için geçerlidir ancak agresif köpeklerin birçoğu bunu bir tehlike unsuru olarak algılarlar.

Kuyruk sallayan köpek mutludur; Köpeklerin mutlu olduklarında kuyruklarını salladıkları bir gerçektir ancak köpekler sinirli olduklarında da kuyruklarını sallayabilirler. Davranış bilimciler kuyruk salma şeklinden, açısından ne anlama geldiğini anlayabilirler ancak siz bunu ayırt edemiyorsanız tanımadığınız bir köpeğin size uzaktan kuyruk sallamasına çok fazla güvenmeyin.

Sarımsak köpeği pireden korur; bu tamamen yanlıştır, hatta fazla sarımsak köpek için toksiktir.

Köpekler hastalandıklarında ot yerler; bunu destekleyen herhangi bir bilimsel veri yoktur, bazı köpekler sadece tatlarını sevdiği için bazıları da midesi ağrıdıklarında ot yerler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık