DOLAR: 32.1 TL
EURO: 34.7 TL

MERAKLI GÖZLER EVİNİZİ KEŞFEDİYOR

8 yıl önce
1.357 kez görüntülendi

MERAKLI GÖZLER EVİNİZİ KEŞFEDİYOR
Yavru köpekler, bebeklere benzer. Tıpkı onlar gibi canlı ve meraklıdırlar. Üstelik diş de çıkarırlar. Bu nedenle onların evini hazırlarken, tıpkı bir bebek için yapacağınız gibi hazırlık yapmanız gerekir. Yavru köpeklerin küçük olduğunu ve minik patileriyle evi keşfedecekleri için yere sizden daha yakın olacaklarını; dolayısıyla gözünüzden kaçan bir şeyden zarar görebileceklerini unutmayın.
Köpeğinizi içeride güvenli bir alana koyun. Camları ve kapıları güvenli bir şekilde kapalı tutun. Kapatmak istemiyorsanız sinekliğe benzer bir koruma
koyabilirsiniz.
Yavru köpekler etrafta dolaşacak ve yaramazlık yapacaklardır. Bu nedenle onları içeride ya da dışarıda başıboş bırakmayın.
Yavru köpeğinizi balkondan, kapı sundurmalarından ve yüksek tezgâhlardan uzak tutun.
Deterjan, çamaşır suyu, boya ve boya inceltici, gübre, dezenfektanlar, naftalin topu, böcek ve kemirgen zehirleri ve antifriz gibi temizlik maddelerini yavru köpeğinizin erişemeyeceği güvenli bir yerde, tercihen yüksek muhafazalı rafların bulunduğu kapalı dolaplarda saklayın.
Zehirli ev bitkilerini kaldırmanız ya da yavru köpeğinizin erişemeyeceği bir yere koymanız gerekmektedir. Bunların arasında sayabileceğimiz bazı zehirli bitkiler şunlardır: şövalye çiçeği, açelya, şebboy, melek kanadı, orman asması, nergis, defne, difenbahya, zehirli sarmaşık, yüksükotu, çobanpüskülü, meneviş, zakkum, filkulağı, Atatürk çiçeği olarak bilinen poinsettia, patates bitkisi, tütün, lale, salkımsöğüt ve porsuk ağacıdır.
Klozetin kapağını kapalı tutun. Yavrunun suyla oynama ya da suyu içme tehlikesi vardır. Ayrıca klozet kapağından yaralanabilecekleri gibi, temizleyici maddeleri de yutabilirler.
Köpeğinizi bulunduğu alandaki elektrik kablolarını prizden çekin, kaldırın ya da kaplayın. Böylece yavru köpeğinizin kabloları çiğneyerek kendine zarar vermesini önleyebilirsiniz.
Yavru köpeğinizin yatağına elektrikli battaniye veya küçük yastık koymayın.
Tüm ilaçları, yavru köpeğinizin erişebileceği yerlerden uzak tutun ve hiçbir zaman veteriner hekimi onayı olmadan yavru köpeğinize ilaç vermeyin.
Yavru köpeğinizin yanlışlıkla tehlikeli bir yerde kilitli kalmadığından emin olmak için, kapıları kapatmadan ve evden ayrılmadan önce “yavru köpeğinizin kontrolünü” yapmayı bir alışkanlık haline getirin.
Dikiş gereçlerini ve küçük donanımları, yavru köpeğinizin erişebileceği yerlerden uzak tutun. Düğme, boncuk, iğne, toplu iğne, çivi, zımba teli, vida vb. şeyler yavru köpeğinizin ağzını, yutuldukları takdirde ise iç organlarını zedeleyebilir.
Yavru köpeğinizin boynuna kurdele takmayın, şirin görünmesine rağmen kurdele bir yere takılabilir ve bu şekilde köpeğin nefessiz kalmasına neden olabilir ya da çiğnenip yutulması halinde ciddi problemlere yol açabilir.

MERAKLI GÖZLER EVİNİZİ KEŞFEDİYOR Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık