DOLAR: 32.8 TL
EURO: 35.1 TL

Gri Kanatli Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

8 yıl önce
7.057 kez görüntülendi

Gri Kanatli Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Melopsittacus undulatus

Muhabbet kuşlarının basit renklerindeki değişimler, kanatlardaki çeşitli değişik harelere eşlik etmiştir. 1918 yılında ortaya çıkan, gök kanatlı gök mavisi mutasyonunun durumunda koyu hareler, normalden daha donuktur, nitekim siyaha nazaran gri gibi gözükür. Bu grubun benzer çeşitleri, kahverengi hareleri olan tarçın muhabbet kuşu, ve sarı hareleri olan sarı kanatlı muhabbet kuşudur.

BESLENME VE BARINMA Bu kuşa, standart olan muhabbet kuşu yemi karışımı veya kendi karışımınızı, küçük miktarda yeşil gıda ve ıslatılmış akdarı döküntüleri ile yavrular büyürken yumuşak gıda verilmesini tavsiye ederiz. Eğer iyi korunaklı ise, değişken iklimli bölgelerde bu kuşları tüm yıl boyunca dış kuşhanelerde barındırabilirsiniz. Fakat, sıcaklık çok düşerse, ısınmaları sağlanmalıdır.

KANATLAR
Kanatlardaki gri işaretler bu mutasyona sevimli benekli bir görünüş verir.
ÜREME Üremeye hazır olduğunda, çifti folluğu olan üreme kafesine yerleştirin. Bu kuşları düzenli olarak eşleştirmekten kaçının, çünkü yavruların hareleri koyulaşıp ayırıcı şablonlarını kaybedebilir. Tek çare olarak, açık ve koyu hareleri olan kuşları eşleştirip, istenilen ortalama işaretlemeye sahip yavruların üremesi denenebilir. Buna rağmen bazı değişik tipler oluşabilir. Hatta bu aynı yuvadan gelen yavrular arasında bile olabilir.
N İ T E L 1 K L E R
BOY: 18 cm.
ORTALAMA ÖMÜR: 7 yıl
CİNSİYET: Dişilerin gaga üzerinde kahverengi cere vardır.
ÜREME: Kuluçka 18 gün sürer; tüylenme 35 gün sonra olur.
GENÇ KUŞLAR: Gözler beyaz göz halkasız siyahtır; maske daha küçüktür, ve alında cereye ulaşan çizgiler vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yukarı Çık